Pakowanie w przemyśle spożywczym

Zakłady przetwórstwa spożywczego charakteryzują się specjalnymi wymogami odnośnie stosowanych w procesie technologicznym maszyn i urządzeń. Firma DI-ZET obecna na polskim rynku od 28 lat obsługuje wiodące zakłady sektora mięsnego na terenie całej Polski.

Poniżej prezentujemy popularne rozwiązania pracujące w zakładach mięsnych oferowane przez naszą firmę:

 • zgrzewarki i tunele obkurczające do pakowania w folie termokurczliwe
 • wiązarki do wiązania skrzynek i kartonów taśmą PP wykonane ze stali nierdzewnej i/lub galwanizowane
 • owijarki palet do owijania folią stretch skrzynek i kartonów wykonane ze stali nierdzewnej i/lub galwanizowane
 • zaklejarki do zaklejania kartonów taśmą klejącą wykonane ze stali nierdzewnej i/lub galwanizowane
 • wiązarki sznurkowe do wiązania produktów sznurkiem elastycznym wykonane ze stali nierdzewnej i/lub galwanizowane

Wiązarki taśmą PP do zakładów przetwórstwa spożywczego

wiązarka SMB NEO stal nierdzewna

Wiązarki ramowe SMB to jedne z najpopularniejszych wiązarek stosowanych m.in. w przemyśle mięsnym. W naszej ofercie znajdują się m.in. wersje popularnych wiązarek SMB NEO i SMB CUBE wykonane ze stali nierdzewnej przystosowane do pracy w wymagających warunkach w zakładach przetwórstwa spożywczego.

Wiązarka do wiązania taśmą PP SMB NEO posiada najkrótszą możliwą drogę prowadzenia taśmy pomiędzy magazynem taśmy a ramą urządzenia.

 • Prowadnica taśmy w ramie bez teflonowych wkładek gwarantuje długotrwałą pracę bez ponoszenia dodatkowych kosztów elementów eksploatacyjnych.
 • Stalowe rolki odpowiedzialne za wstrzeliwanie taśmy w ramę, jej wyciąganie z ramy oraz napinanie gwarantują wiele lat pracy bez zużywania się.
 • Opatentowany system dostępu do elementów wymagających okresowej konserwacji gwarantuje minimalną ilość czasu potrzebną na utrzymanie maszyny w ruchu.
 • Duży zakres regulacji siły napinania taśmy.
 • Bezpośrednie napędy do elementów ruchomych maszyny, brak pasków klinowych do przekazywania napędu na inne elementy.
 • Zużycie prądu w wysokości około 25% w porównaniu ze standardowymi maszynami tego typu dostępnymi na rynku.

Zobacz pełną specyfikację techniczną

wiązarka SMB Neo INOX


wiązarka SMB CUBE do zakładów mięsnych

Wiązarka ramowa automatyczna SMB Cube ze stali nierdzewnej to maszyna o szerokim zastosowaniu w liniach półautomatycznych i automatycznych. Np. w linii półautomatycznej pracownik pakuje na zwykłym podajniku rolkowym produkt do kartonu, zamyka klapy, przesuwa karton do momentu załapania przez pasy transmisyjne wiązarki, wiązarka przesuwa karton pod ramię wiążące, następuje wiązanie jedno lub kilka, pasy przesuwają karton na podajnik odbiorczy, gdzie pracownik zdejmuje karton i kładzie na palecie.

Zobacz pełną specyfikację techniczną

taśmy PP, PE i PET

Firma DI-ZET jest dostawcą szerokiej gamy taśm PP, PE i PET stosowanych do wiązania produktów. Sprzedajemy taśmy do zakładów produkcyjnych na terenie całego kraju.

Owijarki palet do zakładów przetwórstwa spożywczego

owijarka ze stali nierdzewnej Cyklop CTA

owijarka palet CTA 300 ze stali nierdzewnej

owijarka palet Cyklop wersja galwanizowana

Owijarka do owijania palet Cyklop CTA 300 Stainless Steel to popularna owijarka stosowana w zakładach przetwórstwa spożywczego, głównie w zakładach mięsnych, mleczarniach, chłodniach.

Owijarka Cyklop CTA 300 to półautomatyczna owijarka ramieniowa z zaawansowanymi możliwościami programowania, wyposażona w system „power eco-stretch” do wstępnego rozciągania folii o dodatkowe 400%. Wstępny rozciąg folii między wałkami owijarki. Szybkość owijania do 10,5 obrotów na minutę, wydajność do 30 palet na godzinę(w zależności od wielkości palety). Ilość nawinięć dolnych i górnych wynosi od 1 do 9, ustawiane niezależnie. Waga palet bez ograniczeń.

Owijarka stosowana do owijania palet o niestandardowych parametrach, w tym o dużej wadze.

Owijarka wykonana ze stali nierdzewnej stosowana jest w zakładach mięsnych i spożywczych.

Mechaniczny i regulowany stopniowo pre-stretch gwarantuje stałe i bardzo niskie zużycie folii, nawet 60% mniej w porównaniu ze standardowymi owijarkami. Możliwości programowania owijarki pozwalają dopasować sposób owijania do każdej nawet najbardziej wymagającej palety. Owijarka ma możliwość zapamiętania 9 programów (3 fabrycznie i 6 opcjonalnie pod konkretne potrzeby i wymagania klienta). Wszystkie funkcje i ustawienia, są czytelne i łatwe do wprowadzenia. Graficzny system pokazywania błędów pozwala zlokalizować zakłócenie i szybko je usunąć. Maksymalna waga i rozmiar palety – bez ograniczeń.

​Dane techniczne


Owijarka Cyklop CTT 215 owijarka talerzowa do palet przystosowana do pracy w chłodniach i mroźniach ( od – 6 st. C i od – 28 st. C )Owijarka Cyklop CTT 215 w wersji do chłodni lub mroźni, jako jedna z nielicznych dostępnych na rynku może być rzeczywiście przystosowane do pracy w mroźniach i chłodniach do -28 °C.
W maszynie tej można regulować wszystkie parametry jej pracy, w tym wstępny rozciąg folii do 300%. Siła z jaką folia stretch opina się dookoła palety jest regulowana niezależnie od stopnia rozciągania folii na wałkach owijarki. Pozwala to owijać np. palety delikatne i o nieregularnej strukturze bez rezygnowania z oszczędności na folii stretch.
Owijarka w wersji do chłodni lub mroźni posiada dogrzewanie wybranych części, specjalne smarowanie części ruchomych i kable silikonowe ( wersja do chłodni ).


Zaklejarki kartonów do zakładów przetwórstwa spożywczego

Większość modeli zaklejarek Comarme może być wykonana w wersji ze stali nierdzewnej.

Zaklejarki ze stali nierdzewnej stosowane są głównie w branży mięsnej, przetwórstwie warzyw i owoców, zakładach przetwórstwa ryb, chłodniach i mroźniach.

Półautomatyczna specjalistyczna zaklejarka CYKLOP CT 103 SD ze stali nierdzewnej skleja składane (klapowe) pudła kartonowe, o jednakowych rozmiarach. Klejenie odbywa się jednocześnie – podczas jednego przejazdu pudła – zarówno na górnej, jak i dolnej części kartonu. Szerokość przejeżdżających pudeł jest predefiniowana. Kartony pakowane są ręcznie, po czym umieszczane na taśmociągu doprowadzającym do maszyny. Zmiana ustawienia szerokości przejeżdżających kartonów jest prosta i nie przysparza trudności, ani opóźnień. Dokonuje się jej poprzez szybką regulację bocznych prowadnic, oraz ustawienie wysokości głowicy zaklejającej. Prowadnice są napędzane przez 2 niezależne silniki. Zaklejarka może być wyposażona w głowicę T50 (taśma 50 mm szerokości) lub T75 (75 mm szerokości).

Taśmy klejące

Oferujemy samoprzylepne taśmy pakowe z nośnikiem polipropylenowym i klejem syntetycznym typu Hot Melt doskonałe do pracy na zaklejarkach pracujących w niskich temperaturach.

zaklejarka ze stali nierdzewnej Comarme


Zgrzewarki i tunele obkurczające

Obraz

Opakowania termokurczliwe to bezpieczne i stabilne rozwiązanie do pakowania wielu różnych produktów i towarów. W ten sposób folia jest najpierw umieszczana luźno wokół produktu, a następnie naciągana na produkcie w trakcie przejścia przez ogrzewany tunel obkurczający, tak aby folia szczelnie zabezpieczała produkt. Opakowanie chroni przed brudem, kurzem i wodą, zapobiega ślizganiu się produktu, a także zapewnia atrakcyjną wizualnie prezentację i ochronę przed kradzieżą.

Więcej: Obkurczarka.pl


Wiązarki sznurkowe do zakładów przetwórstwa spożywczego

Wiązarki sznurkowe AXRO to doskonałe rozwiązanie w dziedzinie elastycznego wiązania m.in. produktów sektora spożywczego.
Maszyna wykorzystuje sprawdzoną technologię „chwytania i wiązania”, używaną przez AXRO z powodzeniem od lat. 
AXRO jest udoskonalone o mechanizm „feed-in”, który dba o to, aby produkty zostały związane prawidłowo, nawet jeśli wiązanie zostanie zakończone zbyt wcześnie. 
Urządzenie posiada także system zwalniania wiązarki (knotter release system – KRS), który kontroluje jakość wiązania. Dzięki temu sznurek jest minimalnie napięty na produkcie, nie powodując uszkodzeń. Dzięki umieszczeniu szpuli ze sznurkiem na aluminiowym talerzu udało się zmniejszyć poziom hałasu w AXRO.Dodatkowe zalety: kompaktowa i lekka konstrukcja na aluminiowym talerzu, tłumiącym hałas, łatwość wbudowania w automatyczną linię, łatwość obsługi i niezawodność, dzięki mechanizmowi „feed-in” i systemowi KRS, odporność na wilgoć i zanieczyszczenia.

wiązarka sznurkowa AXRO ze stali nierdzewnej

Sznurek elastyczny Cylastic znajduje zastosowanie w przypadku wiązania małych i wrażliwych na nacisk produktów, jak i w przypadku wiązania produktów, gdzie wymagany jest mocny naciąg i duża wytrzymałość wiązania. Sznurki elastyczne Cylastic stosowane są w popularnych wiązarkach Cyklop AXRO, znajdujących szerokie zastosowanie w przemyśle, przetwórstwie rolno-spożywczym, produkcji farmaceutycznej i kosmetycznej, branży motoryzacyjnej, przetwórstwie rybnym i innych.

Sznurek składa się z:
– rdzeń: kauczuk syntetyczny lub naturalny
– pokrycie: poliester, poliester/PP lub bielona bawełna

Cylastic posiada austriacki atest Öko-Tex Standard 100 klasy II, co oznacza, że ​​produkt może mieć kontakt ze skórą. Produkt spełnia standardy bezpieczeństwa, może być stosowany w przemyśle spożywczym.

Cylastic FOOD to specjalny sznurek elastyczny do wiązani produktów spożywczych, przystosowany do zastosowań w wysokich temperaturach max. do 175°C.

sznurek elastyczny Cylastic dla branży spożywczej

ul. Ochocza 2
04-942 Warszawa
Tel.: 501 685 074
Email: kontakt@di-zet.pl